Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Bolaget ska förvalta alternativa investeringsfonder enligt 3 kap 1 § lag (2013:561) om alternativa investeringsfonder samt äga och förvalta fast och lös egendom samt annan därmed förenlig verksamhet.
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 9 117 | 10 199 | 9 481 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | -3 018 | 1 127 | 488 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | -2 971 | 1 213 | 512 |
| Årets resultat (tkr) | -2 954 | 388 | 9 |
| Summa tillgångar (tkr) | 8 239 | 6 735 | 6 021 |
| Antal anställda | 6 | 5 | 5 |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 9 117 | 10 199 | 9 481 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | -3 018 | 1 127 | 488 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | -2 971 | 1 213 | 512 |
| Årets resultat (tkr) | -2 954 | 388 | 9 |
| TILLGÅNGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 10 | ||
| Omsättningstillgångar (tkr) | 8 239 | 6 735 | 6 011 |
| Tillgångar (tkr) | 8 239 | 6 735 | 6 021 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 4 858 | 4 912 | 4 273 |
| Obeskattade reserver (tkr) | |||
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | |||
| Kortfristiga skulder (tkr) | 3 381 | 1 823 | 1 747 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 8 239 | 6 735 | 6 021 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | 6 | 5 | 5 |
| Omsättning per anställd (tkr) | 1 520 | 2 040 | 1 896 |
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | -33.1% | 11.1% | 5.2% |
| Soliditet | 59.0% | 72.9% | 71.0% |
| Kassalikviditet | 243.7% | 369.4% | 344.1% |
Amaron Fund Management AB ingår i en koncern med 9 bolag. Koncernmoderbolag är Amaron Holding AB. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2025-12.
Bolaget ska förvalta alternativa investeringsfonder enligt 3 kap 1 § lag (2013:561) om alternativa investeringsfonder samt äga och förvalta fast och lös egendom samt annan därmed förenlig verksamhet.